• info@mk-yonetim.com
  • Pzt-Cumartesi: 10:00 - 20:00

Temizlik Hizmetleri

Sert Zemin Temizliği
Zemin temizliği hem mekanınızın hijyeni hem de görünümü açısından oldukça önemlidir. Zemin, bir mekanın en çok kullanılan alanıdır ve bu nedenle en çok temizliğe ihtiyaç duyar. Özellikle ofisler, bankalar, dükkanlar, oteller, okullar, derslikler, hastaneler, hastaneler ve kahvehaneler gibi toplu yerleşim yerlerinde zemin temizliğine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Sert zeminler; mermer, karo, taş, karo zeminler:
Islak zemin denilen sert zemin kaplamalarının uzun süre temizlenmemesi sonucu oluşabilecek kirler, sadece silme yöntemiyle uyumsuz hale gelir. Eklemler arasında biriken kir hem sağlık açısından hem de görsel kirlilik açısından bir sorundur. Bu tür zeminler endüstriyel tip makinelerde fırçalanarak ve ovalanarak yıkanır ve endüstriyel tip ıslak-kuru süpürgeler yardımıyla kirleri alınır. Metrekare olarak çok büyük katlar için, atık suyu aynı anda çekmek için otomatik makine denilen otomatik çamaşır makineleri kullanılmaktadır.

Tadilat ve inşaat sonrası zemin temizliği:
Boya, harç vb. inşaat israfına neden olur. Bu tür alanlar temizlenmeden önce zemindeki kaba çöpler toplanır, oluşan harç ve boya kalıntıları kazıma yöntemi ile uzaklaştırılır ve ardından endüstriyel makineler ve kimyasallar yardımı ile yıkanır.

Parke zeminlerin temizlenmesi:
Parke zeminleriniz parke cinsine uygun malzemelerle temizlenir. Parke temizliğinde zevkleriniz ve mesleki becerilerimiz ortak noktada buluşuyor.

İnşaat Sonrası Temizlik
Maske Yönetimi olarak müşterilerimize inşaat sonrası temizlik hizmeti vermekteyiz. İnşaat sonrası temizlik yaparken kullandığımız ekip ve ekipmanlar firmamız tarafından sağlanmaktadır. İnşaat ve inşaat sonrası temizlik sırasında kullanılan temizlik ürünleri bulunmamakla birlikte her yüzeye uygulanacak temizlik ürünleri farklı ve farklı değerdedir.

İnşaat Sonrası Genel Temizlik
Maske Yönetimi olarak sizlere her alanda en ince ayrıntısına kadar temizlik hizmeti sunuyoruz. Ev, apartman, ofis, villa, apartman, fabrika, firma, mağaza, zemin, mermer temizliği, mutfak, banyo, wc gibi aklınıza gelebilecek tüm detayları kapsar. Profesyonel bir anlayışla hizmet veren firmamız müşterilerimizden aldığı güç sayesinde sektördeki liderliğini sürdürmektedir.

Yenileme Sonrası Temizlik
Temizlik hizmetimiz ile tüm mekanlarınızda yapmış olduğunuz tadilat veya kısmen yapılan dekorasyon çalışmalarından sonra ihtiyaç duyulan temizlik hizmetimiz ve alanda yapılması gereken temizlik işleri firmamız tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır. kaliteli ve en deneyimli kadro. , işyeri, otel, motel, ofis, ofis, bina, fabrika, okul, hastane, sınıf, yazlık, konak, atölye, atölye, sosyal tesis, yüzme havuzu, sinema ve benzeri alanlar.

Cam ve Kompozit Cephe Temizliği
Sulu Sistem ile Yıkama
20 metreye kadar merdiven, vinç veya asansör kullanmanıza gerek yoktur. Çok hafif ve güçlü karbon fiber borularının kullanımı kolaydır ve ulaşılması en zor bölgelere kolayca ulaşılabilir. Cephe önce özel bir deterjanla yıkanır (hareketli parça fırçası sayesinde kolayca parçasına ulaşılır).

Yıkarken sadece camlar değil; Bazı binalardaki çerçeveler, camlı kompozitler, mermer ve güneşlikler yıkanabilir. Yıkama sonrası özel bir sistem ve kimyasal kimyasal solüsyon ile durulama işlemine başlanır. Kurutulması gereken herhangi bir silecek veya yıkanmış yüzey kendi kendine kurumaya bırakılır. Bu özel kimyasal çözelti sayesinde cam, kompozit ve mermer yüzeylerde parlaklık oluşur ve bu yüzeyler daha sonra tozlanır ve kirlenir.

Binanızın dış yüzey alanı sulu sistem yıkama ile temizlendikten sonra uzun süre daha parlak ve temiz kalır.

Klasik Yöntemle Dış Cephe Temizliği
Sıradan veya klasik dış cephe cam yıkama ve temizleme yönteminde; Bir kişi binaya inşa edilmiş bir vince veya asansöre biniyor, bir peleti deterjanla kovaya daldırıp cama sürüyor ve ardından bir silecekle hurdaya ayırıyor. Aynı sıra ile diğer tarafları aynı hat ile temizler.

Bu temizleme ve yıkama yöntemi ile camın köşelerinde kir ve silecek izleri kalır. Ayrıca camların birleşim yerleri, silecekle kazınan ve orada kuruyan kirli suyla doldurulur. Daha sonra ilk yağmurla birlikte pencere birleşim yerlerinde biriken kirler alt kısımlardaki pencerelere iner ve sanki temizlik yapılmamış gibi bir görüntü oluşur.

Ayrıca temizlikte kullanılan su kireç ve klor içerdiğinden cam, kompozit ve mermeri kaldırabilen ve en önemlisi kirli bir görünüm yaratabilen cam, kompozit köpük ve mermer derzlerde su sonrası yapılabilir.

Haşere Kontrol Yöntemleri ve temizliği
Haşere kontrol yöntemleri üç ayrı grupta incelenir.

Fiziksel Mücadele
Kimyasal Kontrol
Biyolojik kontrol
Fiziksel ve Biyolojik Haşere Kontrolü
Fiziksel haşere kontrolü çoğunlukla amatör bir mücadeledir. Temizlik ilk adımdır. Haşerelerin temiz ve bakımlı bir ortamda yaşaması daha zordur. Zararlıların insanların kullandığı yerlere gelmesinin sebebi yiyecek ve su ihtiyacıdır. Bu nedenle ortada kalan yemek böcekleri evimize gelmeye davet ediyor. Bu aşamada kemirgen tuzağı ve böcekler için öldürerek öldürme gibi yöntemler fiziksel mücadeleye girer. Püskürtme gibi kalıcı ve etkili bir yöntem değildir.

Daha fazla su bulunan yerlerde biyolojik mücadele de yapılmaktadır. Mücadele edilen canlının üreme yetenekleri üzerinde zararlı etkileri olan mücadeledir. Biyosidal ürünlerde biyolojik haşere kontrolü kapsamındadır.


Kimyasal Haşere Kontrolü (Püskürtme)
En geniş anlamıyla haşere ve kemirgen ilaçlama anlamına gelen kimyasal ilaçlama, uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen kontrol yöntemidir. Etkili bir yöntem olma gerekliliğini arttırır. Üreme alanlarını dağıtmak için kimyasal böcek ilaçları kullanılarak mücadele edilen zararlıların üremesi durdurulur.

Kullanılan pestisitin kalitesi ve etkisi ne kadar kalıcı olacağını belirler. Mevsimsel artışlarda, çöp birikintileri, su boruları ve kanalizasyon gibi haşerelerin ve kemirgenlerin en yaygın olduğu alanlarda periyodik ilaçlama gereklidir.

Uçan böceklerle savaşmak için sıcak ve soğuk sisleme yöntemleri kullanılır. Bu yöntemde ilacın belli bir süre havada kalması gerekir. Verilecek duman sıcak olacaktır ve uygulamayı yapan kişinin bu konuda uzman olması gerekmektedir. Soğuk sisleme ise bir yığın malzeme vb. Yapılan yerlerin olduğu bir iş yeridir.

Zararlılarla uğraşırken, en kolay yöntem haşere ve kemirgeni yemle aldatmaktır. Bu jel şeklindeki yemler hamamböceği püskürtmede kullanılır. Ayrıca fare barınaklarına koyacağımız zehirli yemlerle kemirgeni etkileyeceğiz. İnsan sağlığını tehlikeye atacak ağır bir kokuya sahip olmadıkları için uygulama alanının boşaltılmasına gerek yoktur.

Yoğun haşere problemi yaşayan müşterilerimize kokulu ilaçlama yapılmaktadır. Bu durumda mekanı boşaltmak gerekir ancak çok etkili bir püskürtme yöntemidir. Bir süre kapalı tutulan ortamın bu işlemden sonra püskürtme ile havalandırılmasından sonra kullanılabilir.